centrumizolacji-logo-białe — kopia

Podwójnie Skuteczna Termoizolacja Pianą i Wełną Drzewną STEICOzell

Termoizolacja natryskowa pianą – najbardziej skuteczna termoizolacja

Termoizolacja skutecznie chroni przed stratami ciepła i zapewnia komfortowe warunki mieszkalne. W przypadku domu w Brennej zdecydowano się na zastosowanie dwóch innowacyjnych rozwiązań termoizolacyjnych: piany PUR oraz włókna Steico Zell, we współpracy z dachem solarnym SunRoof. Ta kombinacja pozwala na osiągnięcie wysokiej efektywności energetycznej i znaczących oszczędności na rachunkach.

Początkowo, podczas prac nad skosami, zastosowano pianę PUR o nazwie Purios FR, która jest jedną z najlepszych rozwiązań termoizolacyjnych. Piana PUR charakteryzuje się doskonałą izolacyjnością termiczną, co przekłada się na minimalizację strat ciepła przez skosy. Wybór tego materiału gwarantuje optymalną ochronę przed utratą energii cieplnej.

Dodatkowa wdmuchiwana termoizolacja

W przypadku stropu zdecydowano się na dodatkową izolację termiczną przy użyciu włókna Steico Zell. Jest to materiał o unikalnej strukturze, który pełni dwie ważne funkcje: zapobiega migracji energii przez strop oraz skutecznie wygłusza pomieszczenia. Dzięki temu, izolacja stropu pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku, a także redukuje hałas przenikający z zewnątrz.

Warto zauważyć, że izolacja pianą PUR została wykonana wcześniej, przed wykończeniem sufitu, natomiast izolacja stropu została zastosowana później. Wybór wykonania dodatkowej izolacji wełną drzewną okazał się najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem na osiągnięcie celu. Dzięki temu, ciepło nie ucieka przez strop do skosów, a energia jest zatrzymywana we wnętrzu budynku.

Podwójnie Skuteczna Termoizolacja Pianą i Wełną Drzewną STEICOzell

Maksymalnie niskie rachunki za ogrzewanie

Takie kompleksowe rozwiązanie termoizolacyjne przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, znacząco redukuje zużycie energii potrzebnej do ogrzewania domu. Szacuje się, że można oszczędzić nawet do 80% w porównaniu z innymi metodami izolacji. To przekłada się na niższe rachunki za energię, co jest korzystne zarówno dla portfela mieszkańców, jak i dla środowiska.

Dodatkowo, termoizolacja zapewnia komfortowe warunki wewnątrz domu przez cały rok. Latem utrzymuje chłód, chroniąc przed nagrzewaniem się budynku, natomiast zimą skutecznie zatrzymuje ciepło wewnątrz, eliminując uczucie zimna i przeciągów. Mieszkańcy mogą cieszyć się stabilną temperaturą i przyjemną atmosferą we wnętrzu swojego domu.

Wybór piany PUR i włókna Steico Zell do termoizolacji w domu w Brennej, we współpracy z dachem solarnym SunRoof, to inwestycja w energooszczędność i komfort mieszkalny. Takie rozwiązania przyczyniają się do poprawy efektywności energetycznej budynków i są zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju.

Hydroizolacja Jacuzzi – Winkler Blockwater

Oprócz termoizolacji, w budynku w Brennej zrealizowano również hydroizolację niecki pod jacuzzi. Hydroizolacja jest istotnym elementem w przypadku instalacji basenów, jacuzzi czy innych urządzeń wodnych, aby zapobiec wyciekom wody i zabezpieczyć konstrukcję budynku. W przypadku tej realizacji zastosowaliśmy również wyjątkowy produkt jakim jest Winkler Blockwater, który jest cementową i ultraszybką zaprawą zatrzymującą wycieki wody. Blockwater posłużył nam do zatrzymania przeciekania wód gruntowych.

Wnioski płynące z tego projektu mogą stanowić inspirację dla innych inwestorów budujących lub modernizujących swoje domy. Odpowiednia termoizolacja to inwestycja w przyszłość, która przynosi liczne korzyści ekonomiczne, ekologiczne i komfortowe warunki życia.