centrumizolacji-logo-białe — kopia

Izolacja Metodą Wdmuchiwania Granulatów

termoizolacja

Ocieplanie metodą wdmuchiwania najczęściej stosuje się w przypadku termomodernizacji leciwych obiektów, ale może być stosowany również przy nowych inwestycjach. Ociepla się nim dachy strome jak i stropodachy. Wybierając taką metodę nie ma potrzeby rozbierania zabudowy poddasza, gdyż wycinana się tylko niewielki otwór przez, który wprowadzana jest rura nadmuchowa. Granulaty wdmuchiwane są za pomocą specjalnych agregatów a materiał izolacyjny wypełnia szczelnie wszystkie trudno dostępne miejsca i równomiernie izoluje poddasze. Przy wdmuchiwaniu granulatów nie powstają też odpady jak w tradycyjnej metodzie, a prace przebiegają bardzo szybko bo w ciągu zaledwie 1-2dni.

 

Do wdmuchiwania granulatów termoizolacyjnych stosujemy materiały:

  • granulat wełny mieralnej,
  • włókna celulozowe 
  • granulat styropianu

 

Wybór uzależniony jest od potrzeb i możliwości inwestora.

Celuloza

Włókna celulozowe powstają z różnych wyselekcjonowanych gatunków makulatury gazetowej, którą dodatkowo poddaje się procesowi impregnacji, aby zwiekszyć jej odporność ogniową. Granulat celulozy ma porównywalne właściwości izolacyjności cieplnej do wełny mineralnej. Współczynnik przewodzenia ciepła - lambda (ʎ) waha się od 0,045 W/mK do 0,037 W/mK. Celuloza charakteryzuje się dużą zdolnością pochłaniania i oddawania wilgoci zawartej w powietrzu. Przy ocieplaniu dachów nowo budowanych domów, wymagany jest współczynnik przenikania ciepła wynoszący 0,15W/m²K i można go osiągnąć stosując 25,3 cm warstwę celulozy o lambdzie ʎ 0,038W/mK.

Wełna

Granulat do izolacji cieplnej z wełny mineralnej to materiał niepalny, dźwiękochłonny, paroprzepuszczalny, kompresowany oraz odporny na pleśń i grzyby. Produkt znajduje zastosowanie jako izolacja termiczna i akustyczna: dachów skośnych, poddaszy nieużytkowych, drewnianych konstrukcji szkieletowych (ściany i stropy), ścian wewnętrznych, ścian zewnętrznych, stropów i sufitów podwieszanych, stropodachów wentylowanych oraz innych aplikacji do wykonania na miejscu. Współczynnik przewodzenia ciepła: λD = 0,036/0,037/0,038 W/mK w zależności od gęstości nasypowej - niezmienny w czasie Klasyfikacja reakcji na ogień: A1 wg PN-EN 13501-1 (materiał niepalny). Klasyfikacja osiadania pod własnym obciążeniem S1 (<1%) / S2 (<5%) w zależności od gęstości nasypowej.

Dla jakich budynków?

Niezależnie od tego, czy jest to nowe, czy stare budownictwo – STEICOzell umożliwia szczególnie ekonomiczną i ekologiczną termoizolację.

Zalety Wdmuchiwanej Izolacji
Wełną Drzewną

  • bezspoinowa warstwa termoizolacji nie wymagająca przycinania
  • perfekcyjna ochrona przed utratą ciepła w zimie
  • perfekcyjna ochrona przed przegrzewaniem budynku w lecie
  • materiał otwarty dyfuzyjnie – trwała ochrona konstrukcji przed wilgocią
  • najwyższa jakość gwarantowana przez wieloletnie doświadczenie produkcyjne

Co nas wyróżnia?

Gwarancja Ceny

Gwarantujemy niezmienna cenę od dnia wyceny do dnia wykonania. Jeśli będą wymagane dodatkowe koszty poinformujemy odpowiednio wcześniej.

Gwarancja Terminu

Nie rzucamy słów na wiatr! Dotrzymujemy ustalonych terminów a prace wykonujemy z należytą starannością.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Wszystkie materiały których używamy posiadają niezbędne atesty i są bezpieczne dla zdrowia.

Ekologia z ekonomią

Oferujemy metody termoizolacji które są najbardziej ekologicznymi formami termoizolacji i termomodernizacji.

Klient Najważniejszy

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i każde zlecenie traktujemy inaczej. Zależy nam na Waszej satysfakcji!

Sectors we specialize in