centrumizolacji-logo-białe — kopia

WINGUM Plus H2O REFLEX: Chłodząca Membrana na Bazie Wody do Samodzielnej Izolacji

W dzisiejszych czasach, w których ochrona środowiska staje się coraz ważniejsza, rozwój ekologicznych materiałów budowlanych jest niezwykle istotny. WINGUM Plus H2O REFLEX, produkt włoskiej marki Winkler, wpisuje się w tę tendencję, oferując unikalną membranę na bazie wody, która posiada niesamowite właściwości odbijające promienie słoneczne dzięki czemu, dachy mogą pozostać przyjemnie chłodne nawet w ekstremalnie wysokich temperaturach.

Wodoodporna Membrana

WINGUM Plus H2O REFLEX to barwiona, wodoodporna membrana, która została opracowana z wykorzystaniem wysokiej jakości modyfikowanych żywic oraz wzmocniona włóknami. Dzięki temu, zapewnia ona niezrównaną odporność na stagnację wody, starzenie się oraz promienie UV. Membrana doskonale nadaje się do uszczelniania kompleksowych i dużych powierzchni, a także gwarantuje doskonałą trwałość.

WINGUM Plus H2O REFLEX jest doskonałym rozwiązaniem do uszczelniania płaskich dachów, tarasów oraz balkonów wykonanych z ceramiki lub kamienia naturalnego. Ponadto, produkt ten sprawdzi się także przy renowacji lub ochronie warstw bitumicznych, kamieniu, włóknie cementowym, metalach (również utlenialnych), drewnie i cegłach. Dzięki swojej wszechstronności, można go zastosować na różnorodnych powierzchniach, zapewniając doskonałe rezultaty.

Dodatkowe wzmocnienie – WINTECHNO MAT

Na powierzchniach szczególnie narażonych na odkształcenia, zwłaszcza na dużych płaszczyznach, istnieje ryzyko pękania. W celu zwiększenia wytrzymałości i ochrony, zaleca się wzmocnienie WINGUM Plus H2O REFLEX przy użyciu WINTECHNO MAT.

Zużycie i praktyczne wskazówki

Aby uzyskać optymalne rezultaty, zaleca się nakładanie WINGUM Plus H2O REFLEX w dwóch warstwach, zapewniając jednorodną grubość. W przypadku zbrojenia wewnętrznego, zużycie wynosi od 1,8 do 2,0 kg/m2 w dwóch warstwach, natomiast przy braku zbrojenia – od 1,2 do 1,4 kg/m2 w dwóch warstwach.

Jak nałożyć wodoodporną membranę na dach?

Przed rozpoczęciem aplikacji, ważne jest upewnienie się, że powierzchnie są czyste, suche i pozbawione luźnych części oraz obcych substancji. Aby uniknąć problemów związanych z prężnością pary, konieczne jest sprawdzenie obecności ukrytej wilgotności. Zaleca się nakładanie membrany w temperaturach zawartych między +5°C a +35°C, aby zapewnić optymalne warunki wiązania. Wszystkie instrukcje będą dostarczone z produktem, do tego specjaliści ze sklepu TopStore, są do waszej dyspozycji.

Czy można wykonać hydroizolację samodzielnie?

Oczywiście, że tak! Wykonanie hydroizolacji na własne potrzeby nie wymaga bardzo drogiego sprzętu i można to zrobić samodzielnie. Wszystko co to tego potrzebne znajduje się w sklepie TopStore. Jeśli jednak chcesz abyśmy wykonali hydroizolację dla Ciebie, przejdź do zakładki kontakt lub przeczytaj więcej o hydroizolacji.