centrumizolacji-logo-białe — kopia

Dlaczego warto zainstalować instalację fotowoltaiczną?

To idealny moment na montaż instalacji fotowoltaicznej, ceny prądu są niewyobrażalnie wysokie i według wielu osób może być jeszcze gorzej a nawet dojść do przerw w dostawie energii. Na całe szczęście słońce będzie jeszcze świecić przez conajmniej 6 miliardów lat i możemy czerpać z niego prąd do woli!

Dlaczego warto zamontować instalację fotowoltaiczną?

1. Darmowy prąd – gdy płacisz rachunek płacisz jeszcze mnóstwo innych opłat wliczonych w cenę, np. Koszt przesyłu, marża dystrybutora, akcyza i VAT. Mając własną instalację fotowoltaiczną obniżamy rachunek do kilkudziesięciu złoty ponieważ ponosisz tylko koszty stały wynikające z inwestycji.

2. Szybki zwrot inwestycji – odpowiednio dobrana instalacja (a tylko takie potrafimy robić) może służyć ponad 25 lat przy sprawności na poziomie około 90%

3. Ekologia – dla formalności wspomnimy tylko, że fotowoltaika to wielka korzyść dla środowiska. Pobierając energię ze słońca nie zostawiamy śladu węglowego i nie produkujemy żadnych zanieczyszczeń.

Największe zalety fotowoltaiki

Jedną z najważniejszych zalet fotowoltaiki jest to, że pozwala ona na oszczędności na rachunkach za prąd. Produkowanie własnej energii pozwala na znaczne obniżenie kosztów związanych z jej zakupem od dostawcy energii. Dodatkowo, jeśli produkowana energia jest wystarczająca do zasilenia całego budynku, możliwe jest całkowite uniezależnienie się od dostawcy prądu.

Kolejną ważną zaletą fotowoltaiki jest jej ekologiczny charakter. Energia pozyskiwana z promieniowania słonecznego jest odnawialna i nie powoduje emisji szkodliwych substancji do atmosfery, co pozytywnie wpływa na środowisko.

Sposób na prąd po środku niczego?

Instalacja paneli fotowoltaicznych jest również dobrym rozwiązaniem dla budynków, które znajdują się w miejscach oddalonych od sieci energetycznej lub trudno dostępnych. W takich przypadkach, fotowoltaika pozwala na zapewnienie dostępu do energii elektrycznej bez konieczności budowy nowych linii przesyłowych.

Przede wszystkim oszczędność!

Podsumowując, instalacja fotowoltaiki pozwala na oszczędności na rachunkach za prąd, jest ekologiczna i możliwa do zastosowania w trudno dostępnych miejscach. To rozwiązanie jest coraz bardziej popularne i coraz częściej stosowane zarówno przez indywidualnych klientów, jak i przedsiębiorstwa.